آشنایی با ویژگی انواع قفل ها

14 دی ، 1398
کلید سازی تهران
0 کامنت
تگ ها :
همیشه باید یک نکته امنیتی را مورد توجه خور قرار دهیم سارقان منازل به دلیل آشنایی با انواع روش های حفظ امنیت منزل می توانند از سدهای امنیتی که ما برای آنها بسازیم عبور کنند به همین دلیل همیشه باید سعی کنیم که این راه را با شناختن و تسلط بر انواع قفل های موجود در بازار و استفاده از بهترین ها برای آن ها سخت کنیم .
ابتدا با اجزای مختلف یک قفل آشنا شویم :

سیلندر قفل :
سیلندر یا همان قسمتی که ما به آن مغزی قفل می گویم محدوده ای است که کلید در ان قرار می گیرد و باعث حرکت و چرخش کلید داخل قفل می شود و دارای شیارهای می باشد که تنها درصورت مطابقت کامل این شیارها با شیارهای روی کلید قفل باز می شود .
قفل ها بر اساس سیلندر به دو دسته تک سیلندر و دو سیلندری تقسیم می شوند .قفل های تک سیلندری دقیقا قفل هایی هستند که از یک سمت کلید میخورند و معمولا از خارج خانه قفل می شوند و در داخل فقی یک دستگیره دارند که کار کلید را انجام می دهد .
قفل های دو سیلندری هم که از دو طرف کلیدخور هستند و برای این است که از داخل کسی بدون کلید نتواند درب را قفل کند .

چفت قفل :
چفت قفل درواقع همان قسمتی از قفل است که قفل در ان چفت شده و باعث قفل شدن درب می شود . درون سلندر قسمت هایی بنام پین وجود دارد که با چرخش داخل چفت قرار می گیرند که چفت را در قسمت مقابل دربی که قفل روی ان سوار شده است قرار می دهند .
باکس قفل :
به قسمتی از درب که قفل در ان بسته می شود باکس قفل گفته می شود که در قسمت دیگر دربی که قفل روی ان بسته شده است بصورت یک حفره با سایز مشخص و استاندارد شکل می گیرد .
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0